Stowarzyszenie Reta, korzystając z możliwości Inicjatywy Lokalnej w Mikołowie, zrealizowało projekt "Reta dla Biblioteki".

Zaczęło się od rozmowy Tomka Wieczorka ze Stowarzyszenia Reta z Agatą Babisz, bibliotekarką z Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Był pomysł, potem projekt, umowa z miastem i po kilku miesiącach dział dla najmłodszych właśnie zyskuje nowe oblicze.

- Ten kącik dziecięcy został wyodrębniony ok. 7 lat temu. Zaadaptowano na niego zaplecze, bo książki nie mieściły się w głównej sali. Dzieci też czują się lepiej, kiedy mają „swoją bazę”. Powstał z tego, co było dostępne pod ręką, z regałów od dorosłych - mówi Agata Babisz.

Po 7 latach przyszedł czas na zmiany. W ramach projektu „Reta dla Biblioteki” kupione zostały nowe regały na książki do działu dziecięcego, nowe półki i wieszaki na dziecięce kurtki. Dzieci dostały kolorowy dywan i pufy do siedzenia, pojawił się niewielki stolik i kolorowe krzesełka. Po zaplanowanym na ten rok malowaniu ścian biblioteka będzie wyglądała jak nowa. Kosztami projektu o wartości 3 tysięcy złotych Stowarzyszenie Reta i Urząd Miasta Mikołów podzieliły się niemal po połowie. Duża część udziału własnego stowarzyszenia to praca związana z realizacją zadania.

 

Fragment artykułu z Naszej Gazeta 6/2018.

 

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=9|limitstart=0|limitcount=0}