Od dzisiaj do poniedziałku (30.10) trwa głosowanie w III edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach wybieramy jeden z projektów lokalnych i jeden z 12 projektów ogólnomiejskich.

 

Na Recie został zgłoszony tylko 1 projekt - Reta rowerem złożony przez Marcina Kałużę oraz Prezesa Stowarzyszenia Reta, Artura Wnuka. Niemniej, aby jego realizacja była możliwa bardzo istotna jest frekwencja. Aby projekty w lokalnych okręgach mogły zostać zrealizowane, wymagana jest przynajmniej 10% frekwencja wśród mieszkańców danego obszaru. W przeciwnym wypadku, kwota dostępna dla okręgu (dla okręgu 8 - Reta: 40 546,95 zł) przepadnie.

Kolejną zmianą jest zmiana liczby okręgów - Centrum zostało podzielone na większą liczbę okręgów (z 3 do 7), w związku z czym numeracja okręgów również uległa zmianie.

W bieżącym roku w ramach BO zrealizowano na Recie 3 projekty:

  • po bojach z wykonawcą, siłownię na świeżym powietrzu przy ul. Konopnickiej (projekt I edycji, autorstwa Radnej Danuty Ratki), wraz z rozbudową o drążki do kalisteniki (projekt II edycji, autorstwa Tomasza Wieczorka ze Stowarzyszenia Reta
  • oświetlenie łącznika ulic Skalna/Zielona na wysokości Manhattanu oraz siłowni plenerowej (projekt II edycji autorstwa Tomasza Wieczorka)
Oświetlenie wykonane w ramach projektu II edycji Budżetu Obywatelskiego
Oświetlenie i siłownia wykonane w ramach projektów zgłoszonych w Budżecie Obywatelskim

Serdecznie zapraszamy do głosowania:

Lista projektów ogólnomiejskich